Kuhanje kreme za torto

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

tema odprta - 25. mar 2006 16:52 | ogledi: 4.906 | odgovori: 16

Eno vprašanje. V kateri posodi kuhate kremo za torto (jajca+ moka+ mleko).. Meni se, ne vem še zakaj, večkrat prime na dno in se prične smodit, kljub temu, da intenzivno mešam (v inox posodi).

Janja Mihalj

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

25. mar 2006 17:02

V posebni posodi za kuhanje mleka (dvojno dno+voda) LP gordana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

25. mar 2006 20:03

Jaz kuham v navadni posodi z debelim dnom, razen če kuham v vodni kupelji, potem pa v kotličku. Res moraš ves čas stati ob in mešati. Mešaš z veliko žlico, okrog naokrog, tako da zajameš celo dno. Ogenj moraš prilagoditi, da ni premočen. Če upoštevaš vse to, se ne bi smelo sprejeti na dno. Pozdravček.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. mar 2006 10:30

Jaz kuham v posodi za mleko, v katero se nalijo voda. Poglej v Intersparu, pred kratkim je bila 2,2l za samo 1.900 sit.. Če nimaš niti te posode in nimaš kotička, je enostavna rešitev taka: vzmaeš dve kozici. V spodnjo nalije vodo, v gornjo pa kremo za kuhanje. Razmerjem med posodama naj bo tako, da z lahkoto vzameš gornjo kozico iz vroče kopeli.Da ti ni treba razbijat s kladivom, kar moram včasih storiti jaz, ko se mi dve kozici v omarici sprimeta, ker nista iz istega kompleta. Najbrž nimam posode z dovolj debelim dvojnim dnom, vendar prisežem, da se meni še puding prismodi,zato so gornje rešitve boljše. Janja, izberi in veliko potrpljenja pri mešanju, ki res traja ohohohoooooo. Prismojeno je prej gotovo. frina

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

26. mar 2006 10:59

frina je napisal/a:
prisežem, da se meni še puding prismodi,zato so gornje rešitve boljše. frina
Jaz pa puding kar v mikrovalovki skuham in nimam nobenoih težav več s prismojenimi posodami. Sem ravno včeraj mami razlagala, da sem sovražila kuhanje pudinga za otroke zaradi prismojene posode. Zdaj sem pa pogruntala kuhanje v MVP in smo vsi zadovoljni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

26. mar 2006 11:39

Jaz si pri tašči sposodim bakren kotliček, ki ga ima pri hiši samo za kreme za sladice. Sicer pa delam tudi v posodi z debelim dnom, pa se nič ne prime, niti puding. Ima pa svakinja eno fino posodo, iz inoxa, ki je za povrh še v taki leseni skledi. To mi je naslednja investicija, za kreme, ki jih moraš stepati, dokler se ne ohladijo, potem ko jih umakneš z ognja. Praktično je, nič ne drsi, pa še drago ni, kolikor sem videla. Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. mar 2006 13:12

Zaradi prepričanja nimam mikrovalovke.Tudi sama sem sovražila kuhanje pudinga, ker se mi je vedno prismodil, zato razumem Sašenkino mamo. Pred leti sem si za sorazmerno veliko denarja kupila kotliček, najbrž tak, kakršnega si sposoja mamamia, in od takrat je delo bolj enostavno. Je iz svetle kovine, vendar jih že dolgo nisem videla. Do prve prismojene kreme za kremšnite sem tudi jaz imela "inox posodo z debelim dnom". Očitno ne ta prave. Mamamia, zdaj si te predstavljam ob drgnjenju bakrenega kotlička, po mojem je videti kot Pepelka pri delu. In ko mamamia dobi svoj novi predmet poželenja( najbrž jih je kar nekaj), upam, da nam bo zaupala kje in kako. frina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. mar 2006 18:41

Pozabila sem dodati: posoda inox z dvojnim dnom je imela pozlačene ročaje. Pa ja... Še en pripomoček: za topljenje čokolade ali želatine sem uporabila kot gornjo posodo izbočen pokrov s kovinskim ročajem, ki sem ga obrnila tako, da je bila uporabna vdolbina za malo količino.Spodaj pa je brbotala voda. Samo kot ideja... frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

27. mar 2006 10:02

Za taljenje čokolade imam čisto namensko posodo. Videti je kot džezva za kuhanje kave, pravzaprav dve sta, ena bolj trebušasta, v katero se da voda, in v to se poda manjša, prav tako z ročajem, in ta ima tudi pokrov. To je super, ker mi voda izpod manjše posode več ne šprica naokoli (enkrat se mi je zlila po stopalu, po bombažni nogavici, opeklina je bila taka, da je šlo do mesa...)... Frina, bom poročala o nakupu moje nove posode. če bo sreča mila bo hitro zraven še kaka slikica izdelka s kremo....Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. mar 2006 11:46

Pred kratkim sem kupila posodi, ki pašeta ena v drugo - super stvar za tele jajčne kreme! To namreč pogosto delam za sladoled... Čokolado in želatino pa topim v mikrovalovni. mamamia, kuhat moraš v copatih;) Veri

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

27. mar 2006 13:34

Kreme, kjer so v glavnem jajca in mleko (ali kakšna druga tekočina) pa mogoče kakšna žlica Gustina ali pudingovega praška za dodatno zgostitev - taka je npr. moja krema za Schillerjevo torto - stepam z metlico v rostfraj kotličku nad kozico primerne velikosti, v kateri vre voda. Ko je Mamamia govorila o taščinem bakrenem kotličku, sem se spomnila na dva medeninasta, ki smo ju imeli doma za isti namen. Problem je bil samo v tem, ker mase nisi smel pustiti predolgo v njem, ker je lahko dobila kovinski okus. Je pa kotliček (torej posoda, katere prerez je polkroglast) idealen za take namene, ker nima kotov, kot jih imajo kozice za kuhanje. Rostfraj sem jih videla pri WMF, vendar so bili ogabno dragi. Moj pa je, če se prav spomnim, iz Hoferja in ima tudi gumijast obroč, na katerega ga postavim, ko imam kotliček na pultu ali v mrzli vodi. Ker spada med običajne pripomočke avstrijske kuhinje, se bo verjetno kdaj pojavil tudi v naših Hoferjih. Če pa kuham kakšno bolj pudingasto kremo, brez rumenjakov ali samo s kakšnim, ki ga primešaš pudingu, imam res dobro kozico z debelim dnom. Za popolno varnost (ali v kakšni tuji kuhinji) pa sem uporabila tudi ekonom lonec (zlasti nižjo ekonom kozico), ki ima 100 %-no debelo dno (seveda brez pokrova)! Mimogrede, s. Vendelina ima v svojih receptih, da tudi kreme z jajci kuhaš kar na ognju, samo meni to ne uspe. Rajši stepam nad paro, čeprav malo dlje traja, a sem vsaj lahko gotova, da se krema ne bo "sesirila" (= jajčna beljakovina zakrknila). teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti